جشنواره وب ایران

درباره | حامیان | تماس | دایرکتوری وب ایران

سوالات متداول

اگر پاسخ سوال خود را در این قسمت پیدا نکردید از طریق ایمیل [email protected] با ما در ارتباط باشید

چه کسانی می توانند در جشنواره وب ایران شرکت کنند؟

شرکت در جشنواره وب ایران برای کلیۀ اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای وب سایت، نرم افزار تحت وب و نرم افزارهای تلفن همراه هستند، مقدور است. برای ثبت نام کافی است تا به قسمت ثبت نام مراجعه فرمایید.

زمانبندی جشنواره وب ایران چگونه است؟

هر ساله جشنواره وب ایران از مهر یا آبان شروع به فعالیت می کند. در مرحله اول امکان ثبت نام کلیه متقاضیان برای شرکت در جشنواره تا 30 آذرماه ادامه می یابد. از ابتدای دیماه داوری مردمی آغاز می شود تا داوران مرحله مقدماتی بتوانند به سایت های شرکت کننده رای دهند. پس از اتمام داوری مقدماتی، داوران منتخب جشنواره وب ایران که تشکیل یافته از متخصصین حوزه های مرتبط هستند، وب سایت های برتر را ارزیابی کرده و برندگان نهایی در مراسم اختتامیه که در انتهای بهمن ماه برگزار می شود، معرفی می شوند.

آیا پس از اتمام مهلت ثبت نام در جشنواره امکان ثبت نام وجود دارد؟

خیر، مهلت ثبت نام در جشنواره تنها تا تاریخ 30 آذرماه است و قابل تمدید نیست.

داوران جشنواره وب ایران چه کسانی هستند؟

در مرحله اولیه، داوری مقدماتی به عهدۀ کلیه شرکت کنندگان در جشنواره و به صورت آزاد است. وب سایت های برتر پس از عبور از مرحله اول به داوری نهایی راه پیدا خواهند کرد. در مرحله نهایی، متخصصین و اشخاص مشهور جامعه وب فارسی و بین المللی به عنوان داور، کاندیداهای نهایی را سنجیده و برندگان را انتخاب می کنند.

آیا می توان سایت را با نام اشخاص حقوقی ثبت کرد؟

بله، شرکت ها و کسب و کارهایی که به ثبت رسیده اند می توانند با مشخصات تجاری خود در جشنواره وب ایران ثبت نام کنند، اما معرفی یک نماینده برای دریافت جایزه (در صورت برنده شدن) و انجام امور مرتبط با جشنواره الزامی است.

آیا می توان با یک نام کاربری چند سایت به ثبت رساند؟

بله، با یک شناسه کاربری (که همان ایمیل آدرس است) می توان چندین سایت در جشنواره به ثبت رساند و برای هر یک کد جاوا اسکریپت مجزا دریافت کرد.

اگر گروهم را اشتباه انتخاب کنم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در داوری مرحله اول، اگر گروه خود را اشتباه انتخاب کنید، کاربرانی که به عنوان داور به وب سایت شما رای خواهند داد با مشاهدۀ شما در گروه اشتباه امتیاز منفی برایتان در نظر خواهند گرفت. در صورت خوش اقبال بودن و راه یافتن با مرحله داوری نهایی نیز داوران نهایی به شما امتیاز منفی خواهند داد. پس در انتخاب گروه خود بسیار دقت نمایید.

کنفرانس وب و موبایل ایران چه فرقی با اختتامیه جشنواره وب ایران دارد؟

در کنفرانس وب و موبایل ایران هر ساله از بزرگان حیطه کسب و کارهای آنلاین در منطقه و سطح جهان دعوت به عمل می آید تا به ایراد سخنرانی بپردازند و همچنین چندین پنل تخصصی در حین مراسم برگزار می شود. اما اختتامیه جشنواره وب ایران تنها مختص به مراسم معرفی و اهدای جوایز برندگان نهایی جشنواره وب ایران است.

چگونه در کنفرانس وب و موبایل ایران و اختتامیه جشنواره وب ایران شرکت کنم؟

اطلاعات تکمیلی ثبت نام در کنفرانس و جشنواره وب ایران و جشنواره نرم افزارهای موبایل ایران از اول دیماه در سایت جشنواره وب قرار داده خواهد شد.